Egzersizleri omurga

Sağlıklı bir omurga unutmak için izin verir değil sadece, sık sık baş ağrısı, baş dönmesi, ama önlemek geliştirme çeşitli hastalıklar. Düzenli egzersiz için, servikal, torakal, lomber omurga, yanı sıra gevşeme, esneme, esneklik gelişimi önlemek için yardımcı olur, ameliyat ya da tekerlekli sandalye.

Neden gerekli egzersizleri omurga

Neden gerekli egzersizleri omurga
Omurga başlangıçta amaçlanan bulmak için yatay ve dikey konumunu kazanmıştır sonuç olarak evrim, ne yaptı, onu daha savunmasız farklı yükleri. Düzeltme için vertebra omurga eğriliği yararlı uyumak için sağlam ve düz bir yatakta. Bu durum eşit vücut ağırlığı dağıtmak için, yük kaldırmak ve imkanlar gevşer kaslar sırt, kurtulmak sinirleri daralma ve gerilim. Başlar daha iyi çalışır, karaciğer, etkili bir şekilde temizlemek için kan zararlı maddelerden, geri barsak. Kadar metabolik süreçlerini hızlandırır, yardımcı olur ve daha hızlı başa kilolu. Pürüzsüz sert bir oda için izin verir daha iyi bir uyku ve ertesi sabah harika hissediyorum dinlenmiş fiziksel ve entelektüel. Torasik omurga germek pull-up veya edecek, ne zaman bir bükülmüş ayak yere dokunmadan. lomber iyi performans tahtaya sabitlenmiş bir ucu duvara, başka bir yerde. Koyarak gövde ile baş aşağı bir açıyla 30-60 derece başarılı streç omurga ve lomber bölgede. ev egzersiz omurga değer eklemek için bilinen bir sabır ve azim. Düzenli egzersiz boyunca büyüme ve kurtarma intervertebral diskler, yeniden esneklik ve omurga sağlığı.

Egzersizleri omurga

Egzersizleri omurgaİçin egzersizler omurga, düzenli olarak gerçekleştirilen, evde, izin önlemek veya ortadan kaldırmak için çeşitli duruş bozuklukları vardır. Doğru duruş eşit olarak dağıtır yükü omurga riskini azaltır omurga, iç organları ve en iyi şekilde çalışır. yokluğunda duruş sık sık işkence, uykusuzluk, kronik yorgunluk, depresyon, güçlendirilmiş omurga ağrısı farklı hastalıklarda sırt. 1. Statik egzersiz için doğru duruş omurga: dokunmadan duvarlar bir anda onun topuklu, kalça, kürek kemikleri, yerleştirilmiş, ayakta durmak için her gün 10-15 dakika. 2. “Kedi”. Ayağa ayak, sırt yayı üzerinde 2-3 saniye sonra başlangıç pozisyonuna dönün. 3. “Kobra”. Yatmak karın üzerinde jimnastik minderi, avuç içi düzeyinde bir boyun, geniş omuzlar, dirsekler gövdeye yapışık, alın ve önkol halı üzerinde. Tren omurga, kemer üzerinde nefes geri geri kullanarak eller için alt karın kaldı tutturulmuş. Başını geri, dinlenmeye ve birkaç saniye için nefes almak, başlangıç pozisyonuna. 4. Mide yalan, eller, gövde boyunca. Geri geri torasik omurga. Aynı anda kaldırmak için yukarı doğruldu ayak.

Egzersizleri esneklik ve hareketlilik omurga

Egzersizleri esneklik ve hareketlilik omurga1. “Timsah”. Yalan sırtında jimnastik minderi, el, yüz, ayak ve omuz genişliği. İlham başınızı açın ve sol ayak – sağ, isteyen yan tarafa koydu mat. Nefes verirken başınızı açın ve ayak diğer tarafa. başlangıç pozisyonu viraj sol ayak koymak, ayak yılında sağ diz. Nefes üzerinde başını sağa bükülmüş, sol ayak ve sağ diz dağıtmak için sola sol diz dokunma mouse pad. nefes verirken başlangıç pozisyonuna dönün. Tekrar diğer taraf için. Yaygın olarak süsleyen ve bacaklarınızı bükün, ayak yerde. Nefes üzerinde döndürmek bacak sağa ve onları koymak, cinsiyet, baş sola. Üzerinde nefes tekrar başka bir şekilde egzersiz geliştirmek için esneklik omurga. egzersiz yaparken omurga ve kürek kemiği dökülmek zemin, rahim de yerde. 2. “Fıçı”. Aşağı bodur, kafası, yazdırma diz, el bilek ve shin. Vücut ağırlığı taşımak için kuyruk sokumu, rulo geri. Egzersiz esnekliği artırır omurga, sırt ağrısı azaltır. 3. “Pulluk”. Sırt üstü yatmak, ellerini gövde boyunca aşağı avuç içi. İlham yükseltmek doğruldu bacak, gözyaşı yerden bel. Nefes devam etmek için kalça dokundu göğüs ve ayak yere değdi. Ayrılamıyorum bu pozisyonda 10 saniye, yavaş yavaş artan zaman 2 dakika kadar. kabul etmek Yavaş başlangıç pozisyonuna, duygu, vertebra ile ilgili halı. dokunduğunuz anda halı ayak hala kalmalıdır ağırlık. 4. “Köprü”. Geri yatın, bacaklarınızı bükün. Ayak omuz genişliği, avuç içi oteller, kulaklar, parmaklar, omuzlar. Dayanarak, avuç içi ve ayak, gövde yükseltmek ve geri.